Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az iskoláknak sokszor nincs pénzük saját szekrényeket vásárolni, a szülők pedig nem akarják, hogy gerincferdülést kapjon a gyerekük a rengeteg tankönyv cipelésétől, ezért természetesen szó nélkül kifizetik a bérelhető tárolók díját.
A legtöbb diák programja általában nem ér véget a hatodik, hetedik tanítási óra után, hiszen a különórák még csak ezután kezdődnek: sport, korrepetálás, nyelviskola, szakkör, előkészítő, zene. Biztos, hogy jó ennyi plusz elfoglaltsággal terhelni a gyerekeket és vajon mekkora költséget jelent mindez a szülő számára?
Egy spanyol bíró elutasította egy 23 éves nő keresetét, aki azért perelte apját, hogy továbbra is támogassa anyagilag. Az ítélet szerint a fiatal "túl lusta, hogy saját megélhetését biztosítsa".
Az iskolákban sok helyen semmilyen szekrény vagy értékmegőrző nincs, így egész nap magukkal cipelik a diákok a telepakolt táskáikat. Az iskolai hiányosságot a szülők pénztárcáján keresztül lehet felszámolni.
A 15-18 év közötti fiatalok közül szinte mindenki (98 százalékuk) a szüleivel lakik együtt, de a 19-25 év közöttiek háromnegyede is otthon maradt, nem költözött el. A fiatal felnőttek túlnyomó többsége, 82 százaléka rászorul szülei anyagi támogatására.